Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).

FCI chovateľská stanica Jack Russell Terriérov

Srdečne vás vítame na našich stránkach! :)

 

Na úvod sa trochu predstavíme.

 

Sme malá rodinná chovateľská stanica úžasného plemena Jack Russell Terrier. Aktuálne u nás nájdete dve psie slečny, ktoré s nami bývajú, no máme niektorých našich členov aj u kamarátov či známych, ktorí tiež túžili mať doma takéhoto aktívneho spoločníka.

 

Predpokladám, že keď ste sa už dostali na naše stránky, je vám toto plemeno už známe.

 

Naša chovateľská stanica bola založená v roku 2008, zakladateľkou chovu bola naša Bubi - Ubaya Zonabulls. V tej dobe ešte hrubosrsté JRT neboli v našich končinách také bežné ako teraz. Bubi bola teda hladkosrstá a väčšina jej potomkov tiež. 

 

Neskôr bola súčasťou našej chvateľskej základne v spolumajiteľstve aj Easy Elly Pemiko, ktorá sa stala maminou nášho D vrhu, kde sa narodila pokračovateľka chovu Desire Pemiko of Kengi´s Home. Desire sa stala maminou šteniatok F a G. Teraz si Desire užíva svoj odpočinok u mojej kamarátky, ktorá ju má odmalička s ďalšími dvomi psíkmi. Samozrejme im robí šéfku a je z nej ten správny "dvorný šéf" :)

 

Z vrhu F sme si doma nechali našu pokračovateľku Bee - Femme Fatale of Kengi´s Home. Ona a ešte jej parťáčka z Poľska Hennessy Honey Ziemann kraľujú u nás v sídle chovateľskej stanice a vymýšľajú ako bude pokračovať ďalej naša spoločná snaha obohatiť a oživiť chovateľskú základňu v našej krajine :)

 

Už keď sme cestovali za otcom našej Bee a ostatných šteniatok z vrhu F, som túžila po tricolorných šteniatkach. Zatiaľ nám to však nevyšlo a tak, sm sa rozhodla priviezť si malú Hennessy, krásku z Poľskej chovateľskej stanice Ziemann. Našim ďalším zámerom je teda opäť trikolorný vrh, samozrejmosťou sú zdravotné predpoklady, našim psíkom robíme vyšetrenia na dedičné ochorenia, aby sme predišli možným rizikám, ktoré nekontrolovaný chov prináša.

Viac o týchto vyšetreniach a ochoreniach napíšem v článku zvlášť.

 

Po G vrhu nasledovala odmlka, pretože prišiel na rad môj Hčkový vrh a narodila sa mi malá Hanka. Rozhodla som sa preto, že kým bola maličká, dáme si s chovom menšiu prestávku, aby som sa vedela dostatočne venovať aj jej aj psíkom. Keďže aj o ňu sa starám sama, nebola by socializácia a starostlivosť o ďalšie šteniatka úplne podľa mojich predstáv.

 

V tejto dobe je už Hanka dosť veľká, samostatná a rozumná a je pripravená spoločne sa socializovať s novými členmi svorky. 

 

V najbližšej dobe teda chystáme prekvapenia, máte sa na čo tešiť.

 

Toľko zatiaľ o nás, našej minulosti a vízii. ďalšie informácie doplníme postupne.